Scroll Top

S.K.P. İnsan Kaynakları

İNSAN KAYNAKLARI YAKLAŞIMIMIZ

SKP gücünü; sorumluluk sahibi, birlikte çalışmanın gücüne ve verimliliğine inanan, yeniliklere açık insanlarla çalışmasından ve çalışanlarını, yeteneklerine uygun işlerle eşleştirmesinden alır.

Günümüzde şirketleri birbirinden ayrıştıran, en önemli unsur yetenek’tir. Biz de “yetenekli” çalışanlarımızı etkin yöntemlerle seçerek gücümüze güç katmak, güçlü çalışanlarımız ve markalarımızla, herkesin parçası olmaktan mutluluk duyduğu, bağlılığın yüksek olduğu yapımızı korumak ve sürekli geliştiriyoruz.

Aramıza katılmak isteyen arkadaşlarımızda aradığımız yetkinliklerimiz:

  • Doğruluk, Güvenilirlik
  • Takım Çalışması
  • Sorumluluk Bilinci ve İş Takibi
  • Müşteri Odaklı Hizmet Anlayışı
ÇALIŞMA SAATLERİ

Çalışma saatleri hafta içi 09:00 – 19:00, cumartesi 09:00-12:30 arasıdır.

İZİN UYGULAMALARI

İzin uygulamalarında İş Kanunu esasları dikkate alınır.

İŞE ALIM SÜRECİ

SKP; din, ırk, renk, sınıf, inanç, cinsiyet konusunda hiçbir ayrım gözetmeksizin her bireyin işe başvurmasına imkan tanır ve her başvuruyu pozisyonun gereksinimleri doğrultusunda eşit değerlendirir.

İşe alım sürecinde yapılacak değerlendirmelerle adayların doğru teknik özelliklere sahip olmaları, gereken hallerde deneyim sahibi olmaları, kurumsal değerlerle uyumlu yeterlilikleri taşımaları, öğrenmeye açık ve müşteri odaklı yetenekler olmaları aranır.

En iyi yetenekleri bünyemize kazandırmak için son derece dikkatli ve özenli bir seçme ve yerleştirme süreci yürütüyoruz. İşe alım sürecimizde bütün adaylarımız, kurum kültürümüze uygunluk ve kurumsal değerlerimiz olan; doğruluk, güvenilirlik, takım çalışması, sorumluluk bilinci, iş takibi, müşteri odaklı hizmet anlayışının yanı sıra pozisyona göre fonksiyonel yeterlilikler ile değerlendirilir. Kurum kültürü ve değerlerimize uygunluk, sürecin tümünde dikkate aldığımız önemli kriterler olup, yeterlilikler ile beraber adayların mesleki ve teknik bilgileri de değerlendirilir.

Pozisyon için en uygun bulunan aday ile iletişime geçilir, diğer adaylara ise e-mail yoluyla bilgilendirme yapılır.

ÜCRET YÖNETİMİ VE YAN HAKLAR

SKP işlerin içeriğini, gerekliliklerini ve kurum hedeflerine ulaşılmasındaki katkı düzeyini dikkate alan bir iş değerlendirme sistemi uygulanır. Objektif değerlendirme esasına dayanan bu yöntem ile çalışanların ücretlendirmeleri şirket içerisinde adil ve tutarlı, şirket dışında rekabetçi olacak şekilde yönetimi hedeflenir.

Ücretler 12 net maaş üzerinden ödenir. Ücret artışları yılda bir kez ve ocak ayında kurumun ticari performansı, enflasyon, piyasa ücret verileri ile çalışanın seviye ve performansı dikkate alınarak belirlenir.

Ücretlendirme Dışı Uygulamalar:

  • Yemek ve ulaşım olanakları
  • Bayram hediyesi
  • Pozisyona bağlı olarak şirket aracı, cep telefonu/hattı, notebook ve tablet
GELİŞİM VE EĞİTİM

Çalışanlarımıza hedeflerini, mesleki ve kişisel gelişim ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak çeşitli öğrenme, eğitim ve gelişim olanakları sunuyoruz.

Amacımız, firma olarak sürekli gelişerek müşterilerimize her zaman en kaliteli hizmeti ve ürünü sunmak.

Eğitim programlarımızı hem şirket içi kaynaklarımızı kullanarak hem de eğitim kurumları aracılığıyla gerçekleştiriyoruz. Bunlara ek olarak çalışanlarımıza yönelik hazırladığımız kitap çeviri ve özetler ile de mesleki ve kişisel gelişimlerine teorik olarak destek sağlıyoruz.

STAJ PROGRAMI

Kalıp sektöründe kariyer yapmayı hedefleyen öğrencilere çalışma ortamını deneyimleme, teknik ve fonksiyonel bilgi ve becerilerini artırma fırsatı sunarak, gelişimlerini desteklemek amacıyla stajyer olarak çalışma imkânı sunuyoruz. Staj programı ayrıca işlerini samimiyetle yürüten, verimliliği esas alarak yeni ve yaratıcı fikirler geliştiren, sektörel pazarı sürekli takip ederek işinde fark yaratan, öğrenme arzusu taşıyan yüksek performanslı bireylerin bünyemize kazandırılması amacını da taşır.

Yılda bir defa olmak üzere asgari dört hafta azami on iki haftalık bir dönem için öğrencilere çalışma deneyimi sağlıyoruz. Mümkün olan en çok öğrenciye imkân sağlamak bakımından her öğrenci üst üste en fazla iki dönem staj yapabilmektedir. Yaz dönemi staj programı haziran ayında başlar. Staj programını tamamlayan öğrenciler performansları ve departman ihtiyaçları doğrultusunda kalıcı iş başvurusunda bulunabilirler.

İŞ BAŞVURUSU

Başvurunuzu şirket merkezimizde bizzat yapmanız gerekmektedir.

Gizlilik Tercihleri
Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınızdaki bilgileri genellikle çerezler şeklinde, belirli servislerden saklayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Bazı çerez türlerini engellemenin, web sitemizdeki ve sunduğumuz hizmetlerdeki deneyiminizi etkileyebileceğini unutmayın.